• Rejestracja

3,364 pytań

14,132 odpowiedzi

457 komentarzy

Psiema.pl - baza wiedzy o zwierzętach domowych! Uzyskaj szybką odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

kot operowany na mięsaka - w miejscu blizny m aznów guzy

0 głosów
Witam
Zwracam się z prośbą o poradę. Mój 16 letni kot był w kwietniu 2913 r operowany. Miał wycięty guz wielkości wiśni,
który umiejscowiony był na lewym boku w pobliżu tylnej łapy. Guz nie był przebadany, ale lekarz rozpoznał mięsaka poszczepiennego.
Operacja była dość inwazyjna, bo lekarz usunął dość duży fragment mięśni. Kot czuł się początkowo dobrze, ale po 2-3 dniach przestał jeść, a nawet pić. Okazało się, że to z powodu zaparcia, gdyż z bolący bok uniemożliwił mu napinanie mięśni. Wykonaną miał wtedy kilkakrotnie lewatywę, podane środki przeczyszczające i kroplówkę na odwodnienie, trwało to 4 dni i kociak bardzo cierpiał. Na szczęście wszystko minęło i przez dwa miesiące nic złego się nie działo. W lipcu usunięty został jeszcze jeden kulisty guzek ok 6-8 mm średnicy, który był umiejscowiony tuż pod skórą i nie był  przyrośnięty do mięśni (prawdopodobnie był to tłuszczak).
Niestety w obecnie w miejscu wyciętego pierwszego guza odrósł nowy i to znacznie większy. Początkowo myślałam, że zgrubienie to po prostu blizna po operacji, ale ono się zaczęło powiększać i w chwili obecnej ma wymiary ok 6 na 2 cm, ok 1 cm grubości, a do tego zgrubienia jest przyrośnięty guz wielkości śliwki, który wciąż rośnie.
Mam pytanie, czy jest możliwe ponowne operowanie tego samego miejsca i czy taka operacja nie przyspieszy odrastania guza, a także czy nie spowoduje powstania przerzutów.
Z tego co udało mi się przeczytać w internecie, to tego typu guzy wciąż odrastają. Podobno w ich przypadku stosuje się chemioterapię, ale podejrzewam, że takie leczenie przerasta niestety moje możliwości finansowe.
Drugim  problemem jest to, że z powodu chorego kręgosłupa jest mi trudno nosić dość dużego, ciężkiego kota, dlatego  też listownie proszę o poradę.

Proszę o choćby krótką odpowiedź na adres a.k.molenda@.poczta.fm

z góry dziękuję zainteresowanie pozdrawiam Aleksandra Molenda
pytanie zadane 19 lutego 2014 w Koty przez użytkownika niezalogowany

Twoja odpowiedź

Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:
Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

...