• Rejestracja

3,364 pytań

14,317 odpowiedzi

457 komentarzy

Psiema.pl - baza wiedzy o zwierzętach domowych! Uzyskaj szybką odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

Czy w obecnych czasach są konie, które żyją na wolności?

0 głosów
pytanie zadane 9 kwietnia 2013 w Konie przez użytkownika Snowflake

3 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
  • koń Camargue

Tak naprawdę są półdzikie. Młode konie żyją w stadach w południowej Francji, a dorosłe osobniki są wyłapywane i wykorzystywane do pracy (ze względu na ich ogromną inteligencję i wytrzymałość)

  • koń Sable Island

Dziko żyjące konie z Kanady - obecnie są pod ścisłą ochroną. Ich populacja liczy około 300 koni. 

  • koń Brumby

Prawdziwy symbol wolności rodem z Australii - nie dały się poskromić, uciekły od ludzi i żyją na wolności. Ich populacja była tak ogromna, że władze zaczęły je wybijać - co zresztą skończyło się licznymi protestami. Obecnie żyją sobie na wolności, rozmnażają się i mają się świetnie bez człowieka.

Dodam, że wszystkie podane konie są nieznanego pochodzenia :)

odpowiedź 9 kwietnia 2013 przez użytkownika Po-ziomek
wybrane 9 kwietnia 2013 przez użytkownika Snowflake
+1 głos
Konie żyjące na wolności można spotkać na Pustyni Namib - żyje tam około 150 osobników. Naukowcy zastanawiali się, dlaczego konia znalazły sobie tak trudne i niebezpieczne tereny - wyszło na to, że to człowiek je tam zawłókł (w tym momencie istnieje wiele teorii, kim był ten człowiek :D).

I jeszcze ciekawostka: jacyś genialni ludzie wpadli na pomysł, by wybić wszystkie te konie, bo PSUJĄ naturalny krajobraz pustyni, ale na szczęście tym razem ktoś pomyślał i konie nadal tam żyją :)
odpowiedź 9 kwietnia 2013 przez użytkownika eF
+1 głos
hmm...niby na wielu stronach można znaleźć info, że jedynym obecnie żyjącym dziko koniem jest Koń Przewalskiego, ALE jest jeden problem:

ostatni żyjący dziko Koń Przewalskiego był widziany w 1969 roku :D dzisiaj te konie można oglądać jedynie w ogrodach zoologicznych, a zatem nie można ich uznawać za "obecnie żyjące konie na wolności"
odpowiedź 9 kwietnia 2013 przez użytkownika Olka
...