• Rejestracja

3,364 pytań

14,419 odpowiedzi

457 komentarzy

Psiema.pl - baza wiedzy o zwierzętach domowych! Uzyskaj szybką odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

Czy w stajniach panuje atmosfera snobizmu, czy to tylko stereotyp?

0 głosów
Nigdy nie byłam w takim miejscu, ale słyszałam, ze to miejsca raczej snobistyczne. No bo powiedzmy sobie od razu - to nie jest miejsce dla przeciętnego Kowalskiego, który musi utrzymać rodzinę, a nie zostawiać połowę wypłaty w stajni. Czyli automatycznie wiadomo kogo tam się spotka - dzieciaki bogatych rodziców i ewentualnie jakieś dorosłe snobistyczne osobniki.

Taką opinię ma moja koleżanka, która chciała nauczyć się jeździć konno, ale niestety - atmosfera była nie do zniesienia. Do tego była traktowana jako gorsza - zaczęła jeździć już jako osoba dorosła (rodzice nie byli w stanie opłacić jej lekcji, dlatego tak późno), więc dzieciaki jeżdzące od kilku lat patrzyły na nią z góry. Już nie mówiąć o ocenianiu sprzętu. Oczywiście nie chodzi o to, żeby przejmować się opiniami dzieciaków, chodzi o coś innego. Wrodzony snobizm tych małych jeźdzców, którzy dostają to czego chcą i nie rozumieją, że nie wszyscy żyją tak jak one. A przecież każdy ma prawo do realizowania pasji :)
pytanie zadane 28 marca 2013 w Stajnie przez użytkownika eF

3 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
wg mnie jazda konna od zawsze była wpisana w coś elitarnego - to nie są łyżwy albo jazda na rowerze. Po prostu trzeba liczyć się z kosztami i koniec kropka.

a ten snobizm, o którym piszesz - to wina rodziców, a nie tych dzieci. Skoro nie są uczone szacunku do pieniądza i nie oceniania osób z mniejszą ilością kasy, to czego się spodziewamy?
odpowiedź 28 marca 2013 przez użytkownika Fanaberia
wybrane 28 marca 2013 przez użytkownika eF
Ta elitarność jest ukrywana na wszystkich stronach www stajni, gdzie przekonują, że każdy, ale to każdy może jeździć konno.
Cóż, prawa reklamy :)
0 głosów
Nie można tak generalizować :) może po prostu trafiła na jakąś dziwną młodzież

Co do realizowania pasji - jasne, każdy ma prawo. Gorzej, że nie każdy ma pieniądze, więc koło się zamyka ;)
odpowiedź 28 marca 2013 przez użytkownika Sayuri
0 głosów
Ooooj tam :D W stajniach na 100% są też normalne osoby. To tak jakby powiedzieć, że na wystawach psów są tylko paniusie z pudlami - a przecież tak nie jest :D
odpowiedź 28 marca 2013 przez użytkownika Nana94
...