• Rejestracja

3,364 pytań

14,214 odpowiedzi

457 komentarzy

Psiema.pl - baza wiedzy o zwierzętach domowych! Uzyskaj szybką odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

jak mam się zabrać do wykąpania szczeniaka?

0 głosów
pytanie zadane 20 marca 2013 w Szczeniaki przez użytkownika Po-ziomek

1 odpowiedź

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Może moje doświadczenie będzie przydatne: nalej trochę ciepłej wody do miski lub do wanny; ilość - do połowy wysokości łap psa. Polej go wodą po grzbiecie i uważaj, żeby woda nie dostała się do uszu psa - bardzo tego pilnuj. Weź szampon i dokładnie umyj psa (bez głowy i uszu). Następnie dokładnie opłucz psa ciepłą, bieżącą wodą. Przygotuj sobie wcześniej ręczniki i zaraz po kąpieli otul nimi psa.

Jeszcze jedna istotna rzecz - jeśli to pierwsza kąpiel musisz pamiętać, że psy zwykle tego nie lubią. Nie okazuj, że boisz się kąpieli, że to jakaś stresująca rzecz. Bierzesz psa i dajesz do miski z wodą. Bez zbędnych ceregieli, czekania, czy proszenia psa. Kąpiel powinna być zrobiona szybko, potem opatulasz psa ręcznikiem, możesz go zagrzać (ja tak robię, biorę takie zawiniątko, siadam na fotelu, a ją mam na kolanach).
odpowiedź 20 marca 2013 przez użytkownika Nana94
wybrane 20 marca 2013 przez użytkownika Po-ziomek
ok, dzięki za pełną odpowiedź, mam nadzieję że sobie poradzę :D
a czy mogę użyć suszarki po kąpieli?
Możesz, tylko uważaj, by strumień nie był zbyt gorący. Na wszelki wypadek trzymaj suszarkę ok 10-15 cm od psa. Niektóre psiaki lubią suszarki, inne nie - jeśli Twój nie będzie zadowolony, lepiej wysusz go tradycyjnie :)
...