• Rejestracja

3,364 pytań

14,334 odpowiedzi

457 komentarzy

Psiema.pl - baza wiedzy o zwierzętach domowych! Uzyskaj szybką odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

Czy wegetarianie karmią swoje psy mięsem?

+2 głosów
Ciągle czytam albo słyszę o wegetarianach, znajomi też mnie terroryzują, żebym nie zabijała (czytaj: nie jadła kotleta) zwierząt. Przyszło mi do głowy, czy wegetarianie karmią swoje psy jakimś tofu czy inną sałatą, czy normalnie mięsem? Człowiek może mieć fanaberie i może jeść co chce, ale pies przecież musi jeść mięso i nie ma gadania. To jak to jest z tymi wegetarianami? Skoro terroryzują, ekhm - uczą, swoje dzieci, żeby jadły marchewki, a schaboszczak to symbol zepsutej ludzkości, to może z psami też tak robią?
pytanie zadane 24 stycznia 2013 w Karmy przez użytkownika eF

8 odpowiedzi

+3 głosów
Wiem! To stąd przypadki zagryzień ludzi przez psy! To po prostu ofiary wegetarianizmu!!!!
odpowiedź 24 stycznia 2013 przez użytkownika Gargamel
buahaha podłe i prawdopodobne xD
0 głosów
są totalnie bezmięsne mieszanki i puszki dla psów, więc może właśnie tym karmią xD
odpowiedź 24 stycznia 2013 przez użytkownika Sayuri
Nie wierzyłem, ale poszukałem i faktycznie masz rację...istnieją takie karmy oO
+1 głos
To już by była skrajna głupota sałatożernych...pomijając, że wg mnie człowiek też powinen jeść mięso, bo jest do tego przystosowany (chociażby uzębienie). Podstawą jedzenia psa jest mięso i nie ma wydziwiania. A jak ktoś karmi psa tofu czy czymś taki, to powinien wylądować w sądzie, o!
odpowiedź 24 stycznia 2013 przez użytkownika Fanaberia
+1 głos
Na jednym forum wegetariańskim (bardzo znanym) ktoś napisał, że wegetarianin nie może karmić swojego psa mięsem. Dlaczego? Bo dogadza psu kosztem biednych, maltretowanych zwierząt. Podają tam nawet przepisy na wegejedzenie dla psów.

Do tego "obalają" stanowisko weterynarzy, że dieta bezmięsna jest szkodliwa dla psa. Argumenty na zasadzie - mnie nie szkodzi, to psu też nie.

 

Czasem mam wrażenie, że wegetarianie uważają się za ekspertów żywienia. Jak widać nie tylko swojego, ale i psów.
odpowiedź 24 stycznia 2013 przez użytkownika Olka
jednym słowem: ma-sa-kra
+1 głos
ci ogarnięci i rozumni pewnie karmią
odpowiedź 24 stycznia 2013 przez użytkownika Miauczyński
Nie byłbym tego taki pewien...skoro dzieci wegetarian też nie jedzą mięsa, a w zamian dostają jakieś suplementy - które i tak nie zastąpią normalnego jedzenia - to nie sądzę, żeby z psami było inaczej.
+2 głosów

Ciekawy artykuł na ten temat: http://szybkajazda.pl/ciekawostki/article,eksperci_wegetarianizm_nie_sluzy_psom_i_kotom,8631,1,1,1.html

W skrócie: dieta wegetariańska osłabia układ odpornościowy psów, a w przypadku kotów jest całkowicie zabroniona. Artykuł jest napisany na podstawie badań i opinii portugalskich weterynarzy. 

odpowiedź 24 stycznia 2013 przez użytkownika Martini
Tych najbardziej skrajnych pewnie i tak to nie rusza ;/
+1 głos

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) Wczoraj zadałam to pytanie na stronie, na której weterynarze odpowiadają na pytania i...zobaczcie odpowiedź: http://www.vetopedia.pl/odpowiedz24564.html

odpowiedź 25 stycznia 2013 przez użytkownika eF
0 głosów
Wegetarianie! Kupujcie chomiki, świnki morskie albo króliki! Lepiej się dogadacie, a nawet będziecie mogli chrupać marchewkę razem ze swoim zwierzakiem.
odpowiedź 25 stycznia 2013 przez użytkownika niezalogowany
...